میرزازاده طلایی شد، 2 طلا، یک نقره، یک برنز و عنوان نخست برای ایران در 5 وزن نخست

به گزارش وبلاگ شنی، امین میرزازاده به مدال طلای رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند رسید.

میرزازاده طلایی شد، 2 طلا، یک نقره، یک برنز و عنوان نخست برای ایران در 5 وزن نخست

به گزارش ، مسابقات رده بندی و فینال اوزان 55، 63، 77، 87 و 130 کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شهر دهلی نو به انتها رسید که تیم ایران به دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز رسید.

در انتها مسابقات روز نخست تیم ایران با 85 امتیاز در صدر قرار گرفته است و تیم های قزاقستان و ازبکستان به ترتیب با 80 و 73 امتیاز دوم و سوم هستند.

بر همین اساس در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک ملاقات نزدیک با نتیجه 3 بر 3 مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به رجحان رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد. میرزازاده در ملاقات فینال با نتیجه نه بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز دنیا از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن 55 کیلوگرم ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه 8 بر 7 آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. ناصر پور در حالی در ملاقات نیمه نهایی از سد حریف هندی گذشت که به دلیل فشار بالای مسابقه در لحظات انتهای؛ پس از اتمام رقابت دقایقی روی تشک دراز کشید و پس از حضور پزشکان و مهیای کردن او برای بالابردن دستش توسط داور؛ حتی توان ایستادن هم نداشت. ناصر پور در ملاقات انتهای مقابل جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان با نتیجه 8 بر صفر به رجحان رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر یوشیکی یامادا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز دنیا از ازبکستان با نتیجه 10 بر یک شکست خورد و به ملاقات رده بندی رفت. دلخانی در این ملاقات با با نتیجه دو بر صفر مقابل یرنور فیتداخمتوف از کشور قزاقستان پیروز شد و به مدال برنز رسید.

در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 3 بر یک از سد بهزاد عمراف از ازبکستان گذشت وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مصلح الدین اوروکوف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با رنات الیاز اولو از قرقیزستان با نتیجه 5 بر صفر پیروز و به ملاقات فینال راه یافت. پشتام در ملاقات فینال مقابل تمرلان شادوکایف دارنده مدال برنز زیر 23 سال دنیا از قزاقستان با نتیجه ده بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 87 کیلوگرم بهروز راهنمایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر 6 از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز دنیا و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که تا ثانیه های انتهای با نتیجه 7 بر صفر از آزات سالیندینوف از کشور قرقیزستان جلو بود به دلیل مصدومیت از ناحیه پا به کشتی ادامه نداد و شکست خورد. اما اتفاقی عجیبی در این مسابقه و شکست راهنمایی وجود داشت، وی در حالی که تا 6 ثانیه مانده به انتها رقابت با نتیجه 7 بر صفر از حریف جلو بود و حتی اگر خاک هم می شد باز هم پیروز میدان بود با اعلام مصدویت از ادامه رقابت انصراف داد تا دست حریفش بالا رود. نکته قابل توجه اینکه نشانه هایی از مصدومیت پس از انتها این ملاقات در زانوی این فرنگی کار کشورمان وجود نداشت.راهنمایی در ملاقات رده بندی حاضر نشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "میرزازاده طلایی شد، 2 طلا، یک نقره، یک برنز و عنوان نخست برای ایران در 5 وزن نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزازاده طلایی شد، 2 طلا، یک نقره، یک برنز و عنوان نخست برای ایران در 5 وزن نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید