مصرف آرد در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش وبلاگ شنی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: سرانه مصرف آرد در این استان ماهانه 6. 9 کیلوگرم است که 700 گرم بیشتر از مصرف میانگین کشوری است.

مصرف آرد در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش وبلاگ شنی آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زارعی اظهار کرد: در آذربایجان غربی 4 هزار و 832 واحد نانوایی وجود دارد که 3 هزار و 410 واحد آن آرد یارانه ای و یک هزار و 422 واحد نیز آرد نیمه یارانه ای دریافت می کنند.

وی افزود: در حال حاضر هر ماه 22 هزار و 70 تن آرد یارانه ای و 6 هزار و 350 تن آرد نیمه یارانه ای در این استان توزیع می شود.

زارعی اعلام نمود: در شهرستان میاندوآب نیز 313 واحد نانوایی یارانه ای و 94 واحد نانوایی نیمه یارانه ای فعالیت می کند که ماهانه 2 هزار و 11 تن آرد یارانه ای و 450 تن آرد نیمه یارانه ای و در مجموع 2 هزار و 460 تن آرد در این شهرستان توزیع می شود.

وی افزود: سرانه مصرف ماهانه آرد در میاندوآب نیز 7 کیلو و 307 گرم است که یک کیلو و 100 گرم از سرانه کشوری و 400 گرم نیز از میانگین استانی بیشتر است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی در مورد ذخایر استراتژیک آرد استان نیز گفت: مسئله ای در زمینه تامین آرد در استان وجود ندارد به طوری که در سیلوهای استان 160 هزار تن گندم وجود دارد که برای سال آینده نیز جوابگوی نیاز استان است.

وی اظهار کرد : طبق استانداردهای کشوری برای یک هزار و 200 نفر جمعیت باید یک نانوایی وجود داشته باشد ولی در عمل برای یک هزار و 30 نفر یک نانوایی هم اکنون در استان وجود دارد.

زارعی گفت: 8.5 درصد نانوایی های استان در میاندوآب واقع شده است و بالای 9.5 درصد آرد استان به این شهرستان اختصاص می یابد.

وی سرانه مصرف ماهانه آرد یارانه ای در میاندوآب بیشتر از استان است، اشاره کرد و گفت: در سال جاری 20 هزار و 19 تن آرد یارانه ای در مصارف مختلف به میاندوآب تخصیص یافته که میانگین آن برای هر ماه 2 هزار و 2 تن است.

وی اعلام نمود: قبل از سال 93 به ازای هر نفر 7.5 کیلوگرم آرد داده می شد ولی از آن سال به بعد سرانه مصوبی وجود ندارد و تابع سرانه کشوری است، هم اکنون علاوه بر میاندوآب، سرانه شهرهای خوی و پلدشت نیز بیشتر از میانگین تعیین شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی اعلام نمود: طبق مصوبه سال 1393 هیات وزیران باید هر سال درصدی از نانوایی های یارانه ای به نیمه یارانه ای و نیمه یارانه ای به نانوایی های آزادپز سوق داده شود که این امر در میاندوآب اتفاق نیفتاده است.

زارعی به مشکل حمل آرد به نانوایی های میاندوآب نیز اشاره کرد و گفت: در جلسه کارگروه آرد و نان این شهرستان مقرر شد که آرد نانواهای روستایی از کارخانه آرد مستقر در میاندوآب و آرد مورد نیاز نانوایی های شهری و برخی روستاهای واقع در بخش مرکزی از کارخانه آرد مهاباد تامین شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی برای شرکت در جلسه کارگروه آرد و نان و همچنین معرفی رئیس جدید اداره غله و خدمات بازرگانی میاندوآب به این شهرستان سفر کرده بود.

در این جلسه ارسلان رحمت به عنوان رئیس جدید اداره غله میاندوآب معرفی و از زحمات علی محمدپور قدردانی شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مصرف آرد در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف آرد در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید