سه اثر تاریخی ابرکوه ثبت ملی شد

به گزارش وبلاگ شنی، رییس شورای میراث فرهنگی ابرکوه گفت: خانه های قدیمی سید محمدحسین عظیمی و اسفندیار و همچنین قلعه روستای رحیم آباد این شهرستان در اسفند ماه جاری در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

سه اثر تاریخی ابرکوه ثبت ملی شد

به گزارش وبلاگ شنی به نقل از ایرنا، محمد کاظمی نسب افزود: خانه عظیمی به شماره 32572، خانه اسفندیار با شماره 32798 و قلعه رحیم آباد هم با شماره 32801 که مربوط به دوره قاجاریه است، ثبت شد.

وی گفت: در دیماه 98 نیز دومین درخت کهنسال ابرکوه معروف به سرو صحافی ها با شماره 552، در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

فرماندار ابرکوه با بیان اینکه ثبت ملی آثار تاریخی و طبیعی زمینه جذب اعتبار و مرمت آنها را فراهم می کند، اظهار کرد: از مجموع 400 اثر شناسایی شده شهرستان ابرکوه یزد، تا به امروز 147 مورد آن در فهرست آثار ملی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ابرکوه در محدوده مثلث طلایی یزد، فارس و اصفهان قرار گرفته است، یادآور شد: این شهرستان تاریخی ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت پاک گردشگری دارد.

رییس شورای میراث فرهنگی ابرکوه با تاکید براینکه امسال به خاطر شیوع بیماری کرونا سفر مسافران و گردشگران نوروزی به شهرستان ممنوع شد، افزود: هر سال در ایام نوروز، جاذبه های تاریخی و طبیعی مملو از گردشگران و مسافران نوروزی بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "سه اثر تاریخی ابرکوه ثبت ملی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه اثر تاریخی ابرکوه ثبت ملی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید