برطرف خطر از مسیل های شمال تهران

به گزارش وبلاگ شنی، شهردار منطقه یک در بازدید از مسیل های شمال تهران بر رصد مستمر، لایروبی و افزایش حجم مسیل ها تأکید کرد. منطقه یک بیشترین رود دره را در بین مناطق شهری تهران دارد. 13روددره و مسیل به طول 43 کیلومتر در شمال تهران و 15حوضچه رسوبگیر با ظرفیتی بالغ بر 500هزار مترمکعب وجود دارد که با حضور نیروهای لایروب روزانه پاکسازی می شوند.

برطرف خطر از مسیل های شمال تهران

وبلاگ شنی- شهره کیانوش راد: لایروبی رودخانه های منطقه یک پیش از شروع فصل بهار یکی از برنامه های معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه یک برای پیشگیری از خطر آبگرفتگی و سرریز شدن آب رودخانه هاست. سید حمید موسوی شهردار منطقه با تأکید بر اهمیت لایروبی مسیل ها گفت: رودخانه های منطقه یک در راستا خود از محله های مسکونی عبور می نمایند و برای جلوگیری از بروز حوادث غیرمترقبه و احتمال خطرپذیری ، بیش از 42 هزار متر طول از رودخانه های شمال تهران روزانه پاکسازی و لایروبی می گردد.

او اضافه کرد: با توجه به شیب منطقه یک و افزایش حجم و سرعت آب در انهار در بعضی قسمت ها آب از راستا خود، خارج و به بیرون سرازیر می گردد که کوشش شده با استفاده از کیسه های شن، آب های سطحی راهنمایی گردد و در راستا جریان قرار گیرد. با بازدید مستمر از مسیل ها و رودخانه های منطقه یک دستورات لازم درخصوص افزایش حجم مسیل ها با لایروبی مستمر کانال ها و حوضچه های رسوبگیر ابلاغ شده تا با افزایش بارش های بهاری از خطر آبگرفتگی پیشگیری گردد. مسیل ها، باز و آب در راستا خود در جریان است.

او درباره خطر فروریختن ساختمان های ناایمن گفت:گودهای پرخطر رها شده و ساختمان های ناایمن در منطقه یک شناسایی شده و مستمر، رصد و دستورالعمل ایمنی لازم به شهرداران نواحی ابلاغ می گردد تا با افزایش بارش های بهاری شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

در روزهای پایانی سال با فعالیت شبانه روزی نیروهای خدمات شهری منطقه یک از زمان شروع بارش ها تا به امروز بیش از 500 تن رسوب از حوضچه های رسوبگیر شمال تهران تخلیه شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "برطرف خطر از مسیل های شمال تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف خطر از مسیل های شمال تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید