بازتاب مرگ کوبی برایانت در هالیوود

به گزارش وبلاگ شنی، کشته شدن کوبی برایانت بازیکن بسکتبال تیم لس آنجلس لیکرز که در عین حال تهیه کننده برنده اسکار هم بود، هالیوود را در شوک فرو برد.

بازتاب مرگ کوبی برایانت در هالیوود

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ شنی به نقل از ورایتی، کوبی برایانت بازیکن بسکتبال دیشب بر اثر سقوط هلیکوپتر در کالیفرنیا در 41 سالگی کشته شد.

وی یکی از 9 نفری بود که در حادثه سقوط هلیکوپتر شخصی جان باخت. این هلیکوپتر را برایانت خریداری نموده بود و علت سقوط هنوز نامشخص است.

انتشار خبر درگذشت این بازیکن محبوب بسکتبال که جایزه اسکار 2018 را برای تهیه انیمیشن کوتاه دریافت نموده بود هالیوود را در شوک فرود برود و چهره های شاخصی، چون باراک اوباما، کنیا وست، جیمی فاکس، الن دی جنرس، کریسی تیگن و جان لجند، اکتاویا اسپنسر، ریس ویترسپون، ووپی گلدبرگ و کلی کلارکسون بلافاصله در رسانه های اجتماعی به این سانحه واکنش نشان دادند.

باب ایگر مدیرعامل دیزنی نیز از این خبر به عنوان خبری سخت و تراژیک یاد کرد که دیزنی را به سوگ از دست رفتن فردی نشانده که پر از زندگی بود.

لئوناردو دی کاپریو هم نوشت: کوبی واقعاً بزرگ تر از زندگی بود، یک افسانه. لس آنجلس هرگز آنچه با او بود، نمی گردد.

مراسم گرمی دیشب نیز متاثر این سانحه برگزار گردید و مراسم به وی تقدیم شد.

برایانت که سال ها بود از بالگرد برای سفر به سراسر کالیفرنیا استفاده می کرد، یکی از مشهورترین بسکتبالیست های دنیا و یکی از نماد های کالیفرنیا بود که 20 سال برای لیکرز بازی کرد.

برایانت که سال 2016 با بسکتبال وداع کرد، سال 2018 برای فیلم انیمیشن کوتاهی که براساس سروده های او در خصوص بسکتبال ساخته شده بود برنده اسکار شد. وی به عنوان اولین آفریقایی تبار جایزه بهترین انیمیشن کوتاه اسکار را به خانه برد و نام خود را به عنوان اولین ورزشکار حرفه ای بازنشسته برنده اسکار در تاریخ ثبت کرد.

وی که این جایزه را برای بهترین انیمیشن کوتاه بسکتبال عزیز کسب نموده بود، پس از فاصله دریافت از ورزش گفته بود دوست دارد قصه سرایی کند و درباره ورزش محبوبش قصه گفته و آن را ساخته بود.

این بازیکن پس از دریافت اسکار گفته بود: وقتی کار حرفه ای ات دوره اش به خاتمه می رسد احساس افسردگی می کنی، ولی بعد از بردن چنین جایزه ای انگار ضروری است توی یک وان یخ بنشینی.

وی درباره تفاوت ورزش و نویسندگی هم گفته بود: در ورزش باید همه حس خودخواهی ات را کنار بگذاری تا پیروز شوی، ولی در نوشتن باید با خودت ارتباطی عمیق تر پیدا کنی تا پیروز شوی.

برایانت گفته بود در حال نوشتن پنج رمان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازتاب مرگ کوبی برایانت در هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب مرگ کوبی برایانت در هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید