افزایش 23 درصدی جابه جایی کالا در بندر شرق هرمزگان

به گزارش وبلاگ شنی، مدیر اداره بندرها و دریانوردی شهید باهنر از افزایش 23 درصدی جابه جایی کالا از ابتدای سال جاری تا به امروز در بندرهای شرق هرمزگان خبر داد.

افزایش 23 درصدی جابه جایی کالا در بندر شرق هرمزگان

به گزارش وبلاگ شنی آنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی افزود: در مدت 11 ماهه سال جاری، یک میلیون و 923 هزار و 137 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بندرها شرق استان هرمزگان تخلیه وبارگیری شد.

وی اظهار داشت: در این مدت 961 هزار و 634 تن کالای غیرنفتی با افزایش 16 درصدی و 93 هزار و 616 تن فرآورده نفتی با افزایش 147 درصدی به خارج از کشور صادرشده است.

این مسئول اظهار کرد: 44 هزار و 598 تن از صادرات کالای غیرنفتی به کشورهای حوزه خلیج فارس بوده که نسبت به سال گذشته رشد 9 درصدی داشته است.

وی حمل ونقل کالا را از طریق کانتینر یکی از موارد مهم در دستور کار برشمرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا خاتمه بهمن ماه سال جاری، 27 هزار و 469 تی. ای. یو کانتینر در بندر شهید باهنر جابه جاشده است.

مدیر اداره بندرها و دریانوردی شهید باهنر یادآور شد: محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی، معدنی، پروتئینی و ساختمانی ازجمله کالاهای است که از طریق بندرها شرق هرمزگان به کشورهای هدف صادر می شود.

سفر دریایی بیش از 3 میلیون مسافر از بندرها شرق هرمزگان

محمد حسینی به میزان سفرهای دریایی در مدت یادشده اشاره کرد و گفت: 3 میلیون و 473 هزار و 921 نفر مسافر از بندرها شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز جابه جاشده اند که رشد 6 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

مدیر بندر شهید باهنر افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تا به امروز، 54 هزار و 263 مسافر در مسیرهای دریایی بین بندر شهید باهنر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابه جاشده است.

بندرها شهید باهنر، شهید حقانی، هرمز، تیاب، سیریک و جاسک در زیرمجموعه اداره بندرها و دریانوردی شهید باهنر و بندرها شرق استان هرمزگان قرار دارند که بیشتر فعالیت های تجاری از طریق بندرها شهید باهنر، تیاب و جاسک صورت می گیرد.

بندر شهید باهنر از بندرها چندمنظوره قدیمی استان هرمزگان و سومین بندر ترانزیتی کشور است.

موقعیت ممتاز جغرافیایی در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزیره ها و بندرهای تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصربه فرد پس از مجتمع بندری شهید رجایی تبدیل کرده است.

ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور 12 متر در زمان جزر کامل بوده که پس از بندرهای شهید رجایی و امام خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بندرها کشور داراست.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش 23 درصدی جابه جایی کالا در بندر شرق هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 23 درصدی جابه جایی کالا در بندر شرق هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید