ارسال مدارک تجاوز به حریم عمارت کلاه فرنگی به دادسرای نظامی

به گزارش وبلاگ شنی، رجبعلی خسروآبادی به خبرنگاران گفت: دادسرای نظامی از ما خواست تا مدارکی که نشان می دهد در محدوده میدان سپاه و عمارت کلاه فرنگی تا چه ارتفاعی ساخت و ساز مجاز هست را ارسال کنیم. این کار دو هفته پیش انجام و قرار شد نتیجه را به ما اعلام نمایند. ولی هنوز چیزی به دستمان نرسیده است.

ارسال مدارک تجاوز به حریم عمارت کلاه فرنگی به دادسرای نظامی

وی گفت: در محدوده درجه دو عمارت کلاه فرنگی ساخت و ساز تا ارتفاع 16 متر مجاز است اما اکنون ساخت و سازهای سپاه تا ارتفاع بیش از 35 متر نیز رسیده و ما هیچ المان و یا نمادی را مشاهده نمی کنیم که نشان از عدم توقف ساخت و ساز و یا حتی تخریب باشد. بنابراین اکنون منتظریم ببینیم دادسرای نظامی چه تصمیمی می گیرد. چون تا زمانی که حکم قضایی نیاید از دست ما هم کاری ساخته نیست. امیدواریم این موضوع هر چه سریعتر معین تکلیف گردد.

خسروآبادی گفت: یک بار در شورای عالی معماری و شهرسازی گزارشی مربوط به حریم این اثر تاریخی متعلق به قبل از انقلاب مطرح شد که نشان می داد حریم آنجا چه محدوده ای را شامل می گردد. دوستان گفتند که این حریم مربوط به 60 سال پیش است و حریم جدید را روی نقشه فعلی به ما بدهیم ما هم به استناد حرف دوستان مجدد شورای حریم آثار تاریخی را تشکیل دادیم و قرار شد در محدوده حریم درجه یک هیچ ساخت و سازی نگردد و در حریم درجه دو این اثر اجازه ساخت و ساز تنها با ارتفاع 16 متر ساخته گردد. اما اکنون می بینیم که این ارتفاع تا الان دو برابر حد مجاز بالا رفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارسال مدارک تجاوز به حریم عمارت کلاه فرنگی به دادسرای نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال مدارک تجاوز به حریم عمارت کلاه فرنگی به دادسرای نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید