آخرین عضو باند سارقان مسلح اعدام شد

به گزارش وبلاگ شنی، چهارمین عضو یک شبکه مخوف سرقت مسلحانه که پیروز به فرار از دست پلیس شده بود پس از اعدام همدستانش بازداشت و چند روز قبل به دار مجازات آویخته شد.

آخرین عضو باند سارقان مسلح اعدام شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شنی، رسیدگی به این پرونده از نیمه های شب 21 فروردین سال 86 همزمان با اعلام خبر سرقت مسلحانه از خانه ای در شرق تهران در دستور کار مأموران پلیس نهاده شد.

آنالیز های مأموران نشان داد دو دزد مسلح نقابدار نیمه های شب به خانه ای حمله ور شده و پس از اینکه اعضای خانواده را در اتاقی زندانی نموده، مقدار زیادی طلا و اموال با ارزش را سرقت نموده اند و از محل گریخته اند.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه کارآگاهان پلیس آگاهی با شکایت های مشابه ای روبه رو شدند که حکایت از این داشت باند دزدان مسلح که چند عضو دارد به خانه های زیادی در شمال، غرب و شرق تهران به همین شیوه دستبرد زده اند. از سوی دیگر معین شد اعضای این باند از چند طلافروشی هم سرقت نموده و در برخی سرقت ها هم مالباختگان را زخمی نموده اند.

با به دست آوردن این اطلاعات مأموران تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی دزدان مسلح شروع کردند تا اینکه در آنالیز های فنی به رد پای دو دزد سابقه دار به نام های ارسلان و فریبرز رسیدند و پیروز شدند این دو دزد را در مخفیگاهشان حوالی فردیس کرج دستگیر نمایند.

تشکیل باند سرقت در زندان

ارسلان در بازپرسی ها به سرقت های سریالی مسلحانه از 62 خانه و طلافروشی با همدستی اعضای باند اعتراف کرد و گفت: سال 85 در زندان با فریبرز، پیمان و شهباز آشنا شدم. آن موقع شهباز به عنوان سردسته باند پیشنهاد داد پس از آزادی با تشکیل باندی به صورت مسلحانه اقدام به سرقت کنیم که همگی قبول کردیم. وقتی از زندان آزاد شدیم شهباز باند دزدان مسلحانه را تشکیل داد و ما هم اعضای باند شدیم.

با اعتراف متهم، مأموران پیمان و شهباز را هم شناسایی و دستگیر کردند. دزدان همگی به سرقت های سریالی مسلحانه اعتراف کردند.

سرقت های سریالی خشن و مسلحانه

یکی از متهمان گفت: پس از اینکه از زندان آزاد شدیم ابتدا سلاح کلت کمری، کلاشنیکف، قمه، کارد و شمشیر تهیه کردیم و در مدت دو سال 53 سرقت عادی از خانه ها و 9 سرقت مسلحانه، زورگیری، راهزنی در شهر های اراک، پلدختر، اسلامشهر، اصفهان، ساری، کوهدشت، خرم آباد و تهران انجام دادیم. وی در شرح سرقت های مسلحانه گفت: در یکی از سرقت های مسلحانه من و شهباز سردسته باند که آبان سال 85 از خانه زن و شوهر سالخورده ای در حوالی کوی نصر انجام دادیم، اعضای خانواده را در میان دو تشک با طناب بستیم و بعد مقدار زیادی طلا، پول و اشیای قیمتی سرقت کردیم و بعد اموال سرقتی را در شهرستان کوهدشت فروختیم. ما در همان چند روزی که در کوهدشت بودیم از تعدادی خانه و یک طلافروشی هم سرقت مسلحانه کردیم و دوباره به تهران برگشتیم.

بعد از این در اسفند سال 85 به خانه یک قاضی در شمال تهران دستبرد زدیم و در آن سرقت هم قاضی را که قصد داشت مانع ما گردد با چاقو زخمی کردیم و بعد از سرقت اموالش از محل گریختیم. ما همواره قبل از سرقت های مسلحانه خودرویی را سرقت می کردیم تا هنگام سرقت شناسایی نشویم و در یکی از سرقت ها خودروی زن جوانی را که همراه دخترخردسالش بود به صورت مسلحانه سرقت کردیم و پس از آن با خودروی سرقتی او در جاده اسلامشهر راه خودرو ها را سد کردیم و با تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت دست به سرقت های سریالی از داخل خودرو های عبوری زدیم.

پس از اعتراف متهمان، مأموران در آنالیز های تخصصی دریافتند اعضای این باند علاوه بر سرقت های مسلحانه از خانه و طلافروشی ها در یکی از سرقت ها مرد طلافروشی را هم در جاده کوهدشت به اصفهان به قتل رسانده اند.

اعتراف به قتل طلافروش اصفهانی

بنابراین از متهمان دوباره تحقیق کردند. شهباز سردسته باند ابتدا منکر قتل مرد طلافروش شد، اما وقتی با مدارک و دلایل روبه رو شد به قتل طلافروش اعتراف کرد. وی گفت: ما طلا های سرقتی را به شهرستان کوهدشت می بردیم و آنجا می فروختیم که اردیبهشت سال 86 متوجه شدیم دو طلافروش اصفهانی برای یک معامله چند کیلویی طلا به شهرستان کوهدشت آمده اند. ما آن ها را چند روزی تحت نظر گرفتیم تا اینکه فهمیدیم آن ها 7 کیلوگرم طلا خریده و با خودروی سمندشان راهی اصفهان شده اند. یکی از اعضای باند آن ها را با خودروی سرقتی تعقیب می کرد و من و بقیه اعضای باند هم در میانه راه کمین نموده بودیم و وقتی خودروی طلافروشان به محل رسید خودرو را به رگبار بستیم که در جریان آن راننده به شدت زخمی شد و مرد طلافروش هم به قتل رسید.

چهار متهم پس از تحقیقات تکمیلی در دادگاه انقلاب محارب و مفسد فی الارض شناخته و به اعدام محکوم شدند. در حالی که حکم دادگاه در دیوان عالی کشور تأیید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرایی جنایی فرستاده شده بود، یکی از متهمان به نام پیمان هنگام انتقال به دادسرا پیروز به فرار شد.

اعدام آخرین عضو باند

پس از این حکم اعدام سه متهم اجرا شد و مأموران در تعقیب متهم فراری بودند تا اینکه مدتی بعد دریافتند پیمان هنگام سرقت مسلحانه ای از سوی مأموران پلیس اصفهان دستگیر شده است. آنالیز ها نشان داد وی پس از فرار به اصفهان رفته و به سرقت های مسلحانه سریالی خود ادامه داده است تا اینکه از سوی مأموران پلیس اصفهان دستگیر می گردد.

متهم پس از دستگیری به تهران منتقل و راهی زندان شد تا اینکه چند روز قبل این متهم نیز در زندان رجایی شهر اعدام شد؛ بنابراین با اعدام آخرین عضو باند دزدان مسلح پرونده این باند خشن هم بسته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین عضو باند سارقان مسلح اعدام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین عضو باند سارقان مسلح اعدام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید